Facebook Open House

31EKİ2017

Facebook EMEA liderlerinin yer aldığı ve Facebook'un Türkiye'deki en büyük etkinliği olan Open House 2017'de, Teknasyon'un kurucu ortaklarından Burak Saglik da konuşmacı olarak yer aldı. Etkinlik Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş'ın konuşmasıyla başladı. Matraş: "Bugün Türkiye'deki en iyi iş ortaklarımızdan, onların başarı hikayelerini dinleyeceğiz".

Teknasyon kurucu ortaklarından Burak Saglik, Modanisa CEO'su Kerim Türe ile birlikte konuşmacı olarak yer aldığı Open House 2017 - Cross Border oturumunda, Teknasyon'un global pazardaki çalışmalarıyla ilgili soruları cevapladı.

Burak Saglik: "Türkiye'de lokal operatörlere yakın çalışan, Türk insanı için içerik ve mobil çözümler üreten en büyük şirketlerden biriydik. Facebook'un pazarlama gücünü arkamıza alarak, global bir şirkete dönüştük. Teknasyon olarak Facebook'un da benimsediği Test & Learn kültürünü kendi proje süreçlerimizde kullanıyoruz. Deneyip – yanılarak, en iyi sonucu buluyor ve globaldeki pazarlama aktivitelerimizi bu bulgular doğrultusunda hayata geçiriyoruz. Mobil teknoloji altyapısına yatırım yapmayan şirketlerin, uzun vadede global pazarda hayatta kalabileceklerini düşünmüyoruz. Bu yüzden, sürekli değişen dijital dünyayı çok iyi gözlemiyor ve pazarlama ile teknoloji alanlarına yatırım yapıyoruz. Örneğin, pazarlama aktivitelerimizde daha hızlı hareket edebilmek için facebook paneli ile entegre çalışan yeni bir altyapı oluşturduk. İletişim dünyası hızla değişiyor. Dijital pazarlama süreçlerinde kullandığımız metin ve fotoğraf ağırlıklı görsellerin yerine video formatına geçiş yaparak daha etkili sonuçlar almaya başladık. Ürün yöneticilerimiz, sanat yönetmenlerimiz ile birlikte kreatif içerikler oluşturuyor ve bunları eş zamanlı olarak pazarlama aktivitelerimizde kullanıyoruz."

Fotoğraflar