Teknasyon, Boğaziçi Tech Summit'te "Altın Sponsor"!

1-3MAR2019

1 Mart Cuma günü programı dahilinde 45 öğrenciyi İstanbul ofisimizde ağırladık. İK ekibimizin yaptığı sunum sonrasında ofisimizi gezen öğrenciler, global mobil uygulamaların fikirden tasarıma, yazılımdan tanıtıma giden yolculuğuna şahit oldular. Teknoloji dünyasında kariyer planlayan gençleri Teknasyon ofisinde misafir etmek bizim için heyecan verici bir deneyimdi.

Hafta sonu, Teknasyon CTO’su Fatih Üstündağ, global mobil uygulamaların üretim süreçlerine dair püf noktaların ele alındığı "Milyon Kullanıcılı Global Uygulama Nasıl Yapılır?" başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Ayrıca "Open Source teknolojileri kullanarak hızlı ve kaliteli uygulama nasıl geliştirilir?" adlı atölyemizde; geleceğin yazılımcıları olan öğrencilerle birlikte, tüm Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin hayatını kolaylaştıracak bir "yemekhane uygulaması" tasarlandı. Bu uygulama sayesinde öğrenciler, yemekhane menülerine kolaylıkla ulaşabilecekler.

Standımıza gelen öğrenciler, tüm dünyada kullanılan uygulamalarımızı inceleyerek Teknasyon dünyasını yazılım ekibimizle birlikte keşfetti. İK ekibimiz ise kariyerini şekillendirmek isteyen öğrencilere, şirketimizdeki staj ve yarı zamanlı iş imkanlarından bahsetti.

Fotoğraflar